Ładowanie laptopa

Proces ładowania laptopa nie powinien być wykonywany byle jak. Ma to związek z tym, że niepoprawnie ładując swojego notebooka, będziesz niszczyć baterię. To natomiast na pewno   nie będzie miało dobrego wpływu na Twój budżet. Jeżeli chcesz, żeby laptop działał długo na jednym ładowaniu i jednocześnie chcesz cieszyć się jedną baterią przed długi czas, ładuj go poprawnie. Bez względu na to, czy kupiłeś laptop dla programisty, czy taki do przeglądania sieci i hasania po portalach społecznościowych.

Jak poprawnie ładować laptopa?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powinno się poprawnie ładować laptopa? Czy myślisz, że jest to proste, czy może trudne i nie chce Ci się za to zabierać? Zaraz się o tym przekonamy. Otóż w większości przypadków ładujemy swoje urządzenia niewłaściwie. Przeładowujemy je albo ładujemy w złych warunkach. Czas to zmienić. Poniżej otrzymasz garść wskazówek na temat tego, jak należy poprawnie ładować notebooka. Pamiętaj też, że małe laptopy ładuje się tak samo, jak duże.

 • Przede wszystkim nowoczesne baterie nie wymagają formatowania, czyli nie trzeba przeprowadzać kilku cykli 24-godzinnego ładowania. Baterie są dzisiaj nowoczesne i zostały już sformatowane w fabryce, teraz wystarczy już tylko o nie dbać.
 • Nigdy nie ładuj swojego laptopa uszkodzonym zasilaczem albo takim, który jest nieoryginalny. Te, które można kupić w przypadkowych sklepach za kilka czy kilkanaście złotych, mogą sprawić Ci więcej szkody niż pożytki. Dlatego, kiedy fabryczny zasilacz się popsuje, kup sobie nowy, ale oryginalny. Będziesz miał wtedy gwarancję, że laptop będzie ładowany odpowiednim prądem.
 • Nigdy, ale to przenigdy nie ładuj urządzenia z gniazdka, które „zwisa” ze ściany. Możesz sobie tym narobić problemów. Nie chodzi już tylko o to, że istnieje prawdopodobieństwo, że zniszczysz notebooka, ale też istnieje obawa, że po prostu zostaniesz porażony prądem.
 • Nie powinno się pracować na notebooku, który jest stale podłączony do prądu, bo zniszczysz akumulator. Musisz obserwować stopień naładowania Twojego urządzenia. Jeżeli notebook jest naładowany w 100%, to od razu odłącz go od zasilacza, bo narobisz sobie problemów. Oczywiście nowa bateria nie jest droga, ale po co masz za nią płacić, skoro stara przy odpowiednim użytkowaniu będzie działała jeszcze przez długi czas?
 • Pamiętaj, by nie ładować notebooka w skrajnych temperaturach. Zarówno najtańsze laptopy, jak i te z górnej półki, po prostu nie będą tego w stanie przeżyć. Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli ładowanie odbędzie się w temperaturze pokojowej.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz